Gemeente verhoogt de starterslening naar €280.000: meer kansen voor starters op de woningmarkt

Ook in 2025 helpen wij starters bij het kopen van hun eerste huis. Dit doen we met de starterslening, een extra steuntje in de rug voor wie nét dat beetje extra financiële ruimte nodig heeft. Sinds de introductie van deze regeling in 2008 hebben al ruim 310 starters succesvol hun eerste woning kunnen kopen in Kerkrade.

Potje bijna leeg, maar nu weer aangevuld

Eind mei 2025 was het beschikbare budget voor startersleningen bijna uitgeput. De gemeenteraad heeft daarom besloten om het fonds aan te vullen met € 1.500.000,-. Hierdoor kunnen we ook de komende tijd weer nieuwe aanvragen in behandeling nemen en blijven bijdragen aan betaalbare koopwoningen voor starters.

Hogere koopsomgrens vanwege gestegen huizenprijzen

Door de stijgende woningprijzen in de afgelopen jaren is de maximale koopsom waarvoor een starterslening kan worden aangevraagd verhoogd: van € 245.000,- naar € 280.000,-.

Deze verhoging betekent dat er meer woningen binnen bereik komen voor starters in Kerkrade.

"De woningmarkt is krap, en starters trekken daarbij vaak aan het kortste eind," zegt wethouder Alexander Geers (Wonen). "Met de starterslening bieden we hen een extra steuntje in de rug. Zo maken we het mogelijk dat meer jongeren en jonge gezinnen hun eerste woning kunnen kopen in Kerkrade en hier hun toekomst kunnen opbouwen."

Hoe werkt de starterslening?

De starterslening is een aanvullende lening bovenop de reguliere hypotheek. 
Wat houdt de starterslening in?

  • Looptijd: 30 jaar
  • Eerste 3 jaar: geen rente en aflossing
  • Maximale woningprijs: € 280.000,- (inclusief verbeter- en meerkosten)
  • Maximale lening: € 56.000,-
  • Financiering: 25% door de gemeente, 75% door de provincie
  • Je dient zelf in de woning te gaan wonen
  • Afgesloten met: Nationale Hypotheek Garantie (NHG)

Interesse?

Wil je meer weten of een aanvraag indienen? Klik dan hier.