Nieuwbouw gebied D’r Pool

Op de plaats van het voormalige sportcomplex met zwembad D’r Pool komen naar verwachting in 2026 luxe woonappartementen en stadswoningen in een aantrekkelijke groene en parkachtige woonomgeving.

Een groene oase midden in de stad

Op de projectlocatie verschijnt een appartementengebouw, een urban villa en stadswoningen die worden verbonden door het openbare buitenterrein. In totaal gaat het om 60 wooneenheden. Het appartementengebouw grenzend aan de Engerweg bestaat uit 41 appartementen. De Urban Villa bestaat uit 9 appartementen. Tot slot komen er ook nog 10 stadswoningen.

De appartementen en stadswoningen worden zo gebouwd dat een aantrekkelijke groene ruimte ontstaat tussen de bebouwing. Zo ontstaat een ‘groene stapsteen’ richting centrale markt. Het wordt ook een plek om te wandelen, te verblijven en te ontmoeten. Een mooie groene oase die openbaar toegankelijk is, zodat ook omwonenden hier gebruik van kunnen maken.

Appartementen en stadswoningen voor een brede doelgroep

Alle 50 appartementen en 10 stadswoningen inclusief bijbehorende parkeerplaatsen in de parkeergarage zijn bestemd voor de verkoop. Het aanbod van de appartementen en stadswoningen sluit prima aan op de behoefte en vraag naar nieuwbouwwoningen. Alle appartementen zijn levensloopbestending en daardoor uitermate geschikt voor 55-plussers en senioren. Er is voldoende aanbod in verschillende prijsklassen, waardoor deze doelgroep in Kerkrade kan blijven wonen. Dit nieuwbouwplan zorgt zo ook weer voor doorstroming in de markt, omdat een groot deel van de kopers ook weer een woning te verkopen/verhuren hebben.

Op basis van de huidige stand van zaken zal het bouwplan in het najaar van 2026 opgeleverd worden. 

Bestemmingsplan

Een bestemmingsplan bepaalt wat er in een gemeente met de ruimte mag gebeuren. In een bestemmingsplan staat of en hoe er gebouwd mag worden. Meer informatie over het bestemmingsplan voor het gebied D'r Pool is te vinden op het Omgevingsloket

Informatie over de projectplanning

Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met Charles Wolters, projectleider van de gemeente. Dat kan door te mailen naar gemeentehuis@kerkrade.nl

Informatie over de verkoop van de woningen

De gemeente Kerkrade zelf zal geen rol vervullen bij de verkoop van de woningen.  

Voor meer informatie over het bouwplan kunt u terecht bij ontwikkelaar Arcus Zuid Projectontwikkeling BV

Arcus Zuid Projectontwikkeling zal te zijner tijd het bouwplan onder de aandacht gaan brengen van belangstellenden en de woningen via een makelaar gaan verkopen.

Prijzen

  • De verkoopprijzen van de appartementen variëren tussen de 300.000 euro en 595.000 euro;
  • De verkoopprijzen van de appartementen in de Urban Villa variëren tussen 440.000 euro en 760.000 euro;
  • De verkoopprijzen van de stadswoningen variëren tussen de 345.000 euro en 430.000 euro. 

De genoemde prijsniveaus zijn indicatief . Hieraan kunnen geen verdere rechten worden ontleend.