Claudia is op haar plek in de Ruilwinkel

Het Ontwikkelcentrum biedt inwoners van Kerkrade die zoeken naar werk kansen om weer aan de slag te gaan. Dat gebeurt op verschillende plekken binnen de gemeente Kerkrade. Een van die plekken is de Ruilwinkel in het Flexiforum. Claudia (58) vult daar de voorraad aan, hangt kleding netjes op en maakt hier en daar een praatje. “Mijn leven verschilt enorm met vroeger. Nu heb ik veel meer sociale contacten.”

Claudia brengt vrolijkheid en energie mee op haar werkdagen bij de Ruilwinkel in het Flexiforum. Na flink wat moeilijke jaren is ze helemaal opgebloeid in de warme en gezellige werkplaats. 

Claudia aan het werk in de Ruilwinkel.
Claudia aan het werk in de Ruilwinkel.

“Mijn taak hier bij de Ruilwinkel is het verzorgen van de kledingvoorraad in de winkel. Vanuit het magazijn breng ik alles naar de rekken, en ik sorteer de kleren op maat en kleur. Ik vind het heerlijk als alles er netjes bij hangt in de winkel. Daar krijg ik echt energie van.

Vijftien jaar geleden ben ik gescheiden van mijn man en in de bijstand beland met drie kleine kinderen. Later kreeg ik een hersenbloeding en een darmziekte. Vanwege die aandoeningen kon ik helaas lang niet werken, ook toen mijn kinderen al groter waren. Ik heb wel een tijd een leuke baan in de schoonmaak gehad bij een bioscoop. Heel fijn vond ik het daar, ik had er mijn eigen routine en wist er alles te vinden. Maar dat werd helaas toch lichamelijk te zwaar. 

Het werk dat ik nu doe bij de Ruilwinkel is minder zwaar. Ook ben ik veel flexibeler in de indeling van mijn dagen. Zo kan ik mijn energie beter verdelen. Ik heb het ontzettend naar mijn zin. Mijn leidinggevende is heel begripvol en leuk in de omgang. Hier kan ik voorlopig blijven met behoud van mijn uitkering. We hebben hier een leuk team. Wat ik heel graag wil, is mijn kennis verder uitbreiden. Ik zou graag leren om ook de kassa te bedienen. 

Het contact met mensen bevalt mij heel goed. Vaste klanten komen mij ook echt opzoeken. Dan komen ze speciaal op dinsdagmiddag langs voor een praatje en de nieuwste kleding. Mijn leven verschilt enorm met vroeger. Toen zat ik altijd thuis en was ik de hele dag bezig met het huishouden en de kinderen. Nu heb ik veel meer sociale contacten. Tegen iedereen die een kans krijgt om dit te doen, zou ik zeggen: blijf niet tussen vier muren zitten, probeer het gewoon. Het kan je leven veranderen.”

Lees meer over het Ontwikkelcentrum